Voľné mačiatka Don Sphynx

V tejto časti našej stránky nájdete mačiatka, ktoré si hľadajú novú milujúcu rodinku. Náhradných rodičov, súrodencov, kamarátov, ktorým budú môcť opätovať lásku.  Každý, kto sa u nás s mačiatkami stretne, má možnosť nadviazať s nimi kontakt a vyberať si aj pocitovo, či sú sympatie vzájomné. Pri Vašej osobnej návšteve si nájdeme čas, aby sme sa s Vami porozprávali, spoznali Vás a tak Vám vedeli odporučiť, ktoré mačiatko sa k Vám najviac hodí, aby ste z tohto vzťahu s mačičkou naplnili všetky očakávania. Cena za mačiatka je individuálna a tieto informácie podávame len pri telefonickom, alebo osobnom rozhovore. Keďže aj nám záleží na tom, aby mačiatka z našej chovateľskej stanice mali šťastný život, snažíme sa vybrať pre ne tých najlepších ľudí na svete :). Samozrejme veríme, že ste to aj Vy.  Cena za konkrétne mačiatko sa odvíja ešte od záujmu chovateľa, či si zaobstaráva mačiatko s úmyslom založenia chovu, alebo si kupuje mačiatko za účelom "hobby - domáci miláčik", kedy je cena za mačiatko nižšia.  Či už ide mačiatko "do chovu", alebo ako "domáci miláčik", odchádza od nás zdravé, kompletne ZAVAKCINOVANÉ, ODČERVENÉ,  s EUROPASOM,  ZAČIPOVANÉ, vlastní RODOKMEŇ. Nový chovateľ bude kompletne poučený o starostlivosti o mačiatko, súčasťou podpísanej ZMLUVY A PREDAJI MAČIATKA bude aj "MANUÁL", ako sa o mačiatko starať.  

Voľné mačiatka

Phenix a Phelyx Mystery Fortuna

ROK 2020.  Dvaja modrookí kocúrikovia od Evkraty a Obayashku, s typom srsti flock môžu robiť radosť v rodinkách tam, kde milujú povahu holých mačičiek a nevedia sa zmieriť s mačičkou úplne bez zrsti.  Obaja majú krásne nezábudkové modré oči a kombináciu bielej a čiernej srsti, ktorá sa bude postupne meniť. Určite bude zaujímavé sledovať ako sa budú "chlpáčikovia" premieňať.

born 17. 11. 2019

Rodičia kocúrikov
CH Evkrata Magic Leksy.RU
Obayashka Magic Leksy.RU

 

Phenix - DSP n 03 33 (bicolor čierny s modými očami)

Phelyx - DSP n 02 33 (harlekýn čierny s modrými očami) 

 

Phelyx Mystery Fortuna

Modrooký kocúrik prevažne biely, krásny "snežný muž" :)

Phenix Mystery Fortuna

Modrooký kocúrik bikolor Phenix.

Aj zo spojenia mačky Evkraty s kocúrom Obayashkom sa podarilo docieliť, že koža mačiatok je na pohmat aj "gumenná", ale aj "flock", kde drobné chĺpky jemne prečnievajúce z ich kože tvoria príjemný semiš, niektoré mačiatka sú jemne osrstené tak, akoby ich plášť tvoril nepriepustný film. Hovoríme tomu že máme impregnované mačky. Takéto mačiatko sa môže narodiť aj tak chlpaté ako domáca mačička, no už prvé týždne ich zdedený gén po oboch rodičoch spôsobí vypadávanie dlhých chlpov. Zo “škaredého káčatka” sa takéto chlpaté mačiatko postupne mení na “krásnu labuť”. Prednosti týchto osrstených – flockových mačiek oproti gumenným je zásadný v ich lepšej odolnosti voči chorobám. Koža nie je mastná, mačka sa sama udržiava v čistote, nie je potrebné časté kúpanie. Neotierajú sa do podložiek, vankúšov, nezanechávajú ich špinavé. Jemná srsť pohltí ich prirodzené mastenie. Taktiež okolie očí je čistejšie, prakticky odpadáva problém často sa zapaľujúcich očí, ktoré vznikajú z infekcíí kvôli ušpinenej mastnej koži z okolia očí. Flockové mačky sa môžu pochváliť silnými dlhými fúzmi a tak neprichádzajú o jeden z dôležitých hmatových orgánov. Z pohľadu estetiky, či skôr exkluzivity exteriéru Donského phynxa s typom srsti flock je ich výrazné sfarbenie. Pre chovateľa, ktorý sleduje vývoj a rast takéhoto mačiatka je plný vzrušenia z očakávania z každej premeny mačiatka. Je málo pravdepodobné, že by súrodenci z takýchto vrhov boli rovnakí.

Keďže "pointové", čiže modrooké mačiatka sa narodia len v základnej ružovej farbe, je zaujímavé sledovať, ako sa budú farebne premieňať. Zaujímavé premeny "pointových" mačiatok môžete vidieť v galérii pod názvom "Premieňame sa :)"

Naše mačiatka môžu byť celkom holé, alebo s jemným velúrom, záleží nám na ich zdraví a zameriavame sa pri ich krížení na dosiahnutí krásne veľkých otvorených očí, aby ich neprižmurovali, netrpeli entropiami viečok. Chceme docieliť aby ich krása vynikla – výraznejšia, širšia (klinová) hlava, mačka so silnejšou postavou na vyšších elegantných nohách.

                    U šľachtených plemien je väčší problém –  imunita a zdravie, preto si najviac vážim, keď budúci chovateľ pri záujme o mačiatko kladie dôraz na zdravie mačiatka. Aj nám ide v prvom rade o to, aby boli zdravé. Krásne a prítulné sú :). Kým si mačka vybuduje imunitu a je odolnejšia voči vírusom, baktériám, plesniam ….   je jej rizikový vek asi do roka.   Preto pre mačiatka  a aj nového majiteľa je výhodnejšie, keď odchádza mačiatko do nového domova oveľa neskôr, ako povoľujú pravidlá, napr. vo FIFE – 3 mesiace.  Aj keď už opustí naše mačiatko domov, sme radi, keď môžeme byť s novým chovateľom v kontakte a máme možnosť dohliadať na zdravie mačiatka. Je škoda, že nemôžeme 100 %-tne zaručiť ich zdravie, čo asi u živých tvorov ani nejde, preto máme určité záruky uvedené v zmluve, čo by som povedala je veľké zmiernenie finančného rizika pre kupujúceho.