Zaujímavosti z "mačacieho sveta"

Felinoterapia aj s našimi mačičkami

Pani Viera Hajnalová pomáha autistickým deťom. Viac informácií nájdete na stránke: www.felinoterapia.sk

Vybrali sme ukážku:

Náš tím tvorí dvojica vynikajúcich kocúrov plemena Devon Rex, Felix a Rudy, trénovaných pre felinoterapeutické aktivity. O niekoľko mesiacov začneme aj s prípravou nášho “juniora” Huga. Kocúri pochádzajú zo špičkového chovu chovnej stanice Mystery Fortuna. Žijú v interiéri v mojej domácnosti, sú v 100% zdravotnom stave a pod pravidelným veterinárnym dohľadom.

Rudy je pokojnejší, tichší a veľmi vnímavý.

Má unikátnu schopnosť poskytovať upokujujúcu, terapeutickú masáž prednými labkami, pokiaľ si s človekom vytvoril dôvernejší vzťah. Jeho neobvykle belasé oči na tmavom podklade srsti pôsobia fascinujúco.

Felix je extrovert, s veľmi milou a aktívnou osobnosťou, výrazným hlasovým prejavom až schopnosťou “rozprávať sa” s človekom. Má exotický vzhľad pripomínajúci škriatka s výraznou kresbou tváre, obrovskými udivenými zelenými očami a “XXL” ušnicami.

Hugo, aj keď je ešte len dorastajúce mača, už teraz preukazuje vynikajúce predpoklady pre felinoterapiu. Je veľmi prítulný, hravý, bez známok bojazlivosti a svoju náklonnosť k ľuďom okamžite prejaví hlasným pradením – často už len pri jeho oslovení.

 

Ísť späť

Komentáre

Pridať komentár