Čo je u nás nové

Novinky z účastí na medzinárodných výstavách mačiek

19.- 20.10. 2018 International Cat Show, Banská Bystrica, Slovakia

           Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť na MVM v Banskej Bystrici a predstaviť divákom a porote naše krásne mačičky plemena Don sphynx a Devon rex. Keďže do Banskej Bystrice to nemáme ďaleko, rozhodli sme sa zobrať, čo auto dá. Horšia bola predstava, ako to tam budeme s nimi zvládať, pretože z vlastných skúseností vieme, že udržať mačičky na výstave v pohode je ťažké. Alebo skôr, udržať v pohode sami seba? No dôležité je, aby sme nezabudli prísť včas na hodnotenie k porotcovi s mačičkou, ktorá tam patrí. To znamená, zapamätať si katalógové číslo pre konkrétnu mačku a potom strážiť priebeh výstavy, aby sme napríklad neprišli o nominácie do BIS. Ono sa to zdá smiešne, ale mám pocit, že pomaly zabúdam a popletiem všetko čo sa dá. Síce si to ospravedlňujem stresom, ale asi v tom bude môj "nezrelý vek". 

           Modrý kocúrik Gordon Blue cestoval so svojou paničkou Adrianou z Levíc. Do nášho auta sa zmestili krásne dámy IC UA*TWIN STAR Laura, CH Iskra´s Susanna, juniorka čokoládová kráska Iska´s Radost, malé drobce devonka potvorka Gabriela Mystery Fortuna a nežná modrooká Don sphynx Hannah Mystery Fortuna.  A ešte teda plný kufor zácloniek na klietku, diek, pelieškov, záchodík, tašky s krmivom pre mačičky a pre nás, pitný režim pre mačičky , pre nás a návštevníkov (bol aj alkohol Metaxa :) ), stoličky ....  . V neposlednom rade ja a môj manžel s dôležitou funkciou šoféra, nosiča, zabávača, informátora, ale v hlavnej funkcii mojej morálnej, fyzickej a psychickej podpory, aby som tie krásne dva dni prežila a užila si to :).

            Ako sme vstúpili do výstavnej haly, všetka nervozita z ranného balenia opadla, pretože navôkol bolo veľa priateľov - mačkárov, s ktorými sa stretávame práve na výstavách a máme si čo povedať. Postupne prichádzali návštevníci výstavy, v ktorých sme spoznávali priateľov. Prišli nás povzbudiť, porozprávať sa s nami o skúsenostiach a zážitkoch s našimi odchovancami. Teší nás že si našli čas, pretože niektorí merali cestu až z Košíc, Bratislavy, Popradu, Ružomberka. Ešte raz, všetkým ďakujeme a vážime si to!

               

Oba dni sa našim reprezentantkám darilo. Susanna, Čokolínka a Gabriela si odniesli ceny za víťazstvo v BIS vo svojich kategóriách. Rovnako výborne sa darilo aj Laure, ktorá už vybojovala tri certifikáty pre Grand inter šampiónku, Susanna si razí cestu na Interšampiónku a naše mláďatká Gordon Blue, Gabriela, Čokolínka a Hannah získali krásne posudky, ktoré ich predurčujú aj na dobrú chovateľskú kariéru. 

Veľmi pekne ďakujeme organizátorom výstavy Cat Club Banská Bystrica. Marcelka Adamcová s manželom Michalom už po 10. krát zorganizovali krásnu medzinárodnú výstavu mačiek. Ďakujeme za krásne posudky pre naše mačky posudzovateľom -  Helene Raiter (DE), Pia Nyrup (DK) a Vladimírov Isakov (BY). Postarali sa o kľudný priebeh výstavy, takže sme si to mohli naplno užívať. Posudzovatelia boli k našim mačičkám nežní, preto boli pri posudzovaní v pohode, tiež to zvládli aj v klietkach, na ktoré nie sú zvyknuté. Chyba bola ale, keď sme dve víťazky posadili vedľa seba. Žeby žiarlivosť matky na úspech dcéry ? :) 

A takto to vyzeralo doma po príchode z výstavy. Presne takto to vyzerá, keď chovateľovi prepne z úspechu :) :) ešteže sa farba kokárd zhodne s dekoračným dizajnom :) :)

Ísť späť

Komentáre

Komentár od: Zdenka |

A kde je fotka víťazky čokoládovej mačičky Čokolínky ?

Odpoveď od: Renáta Černáková

Ďakujem za Váš komentár, Čokoládku s ocenením musíme odfotiť v domácom prostredí, nakoľko na výstave nechcela spolupravoať pri fotografovaní. Je to mladá mačička, ktorá musí nazbierať na výstavách skúsenosti.  

Pridať komentár