Mystery Fortuna - zážitky a príbehy

Chovateľská stanica Mystery Fortuna. SK, ako to u nás funguje

Naša chovateľská stanica vznikla v marci 2010 pod názvom Mystery Fortuna.SK . Slovo Mystery pre nás vystihuje prvý dojem z bezsrstých mačiek a Fortuna – také šťastie, bohatstvo, ktoré sme našli v brčkavých mačkách s hravou povahou. Pochádzame z Lutily pri Žiari nad Hronom. O naše zvieratká sa stará celá rodina. Preto aj keď ich máme viac, dokážeme im dať veľa starostlivosti a lásky.

Vedeli sme, že ak sa chceme seriózne venovať chovu mačiek, bude nás to stáť nemalé úsilie a investície. Vytvoriť dôstojné podmienky pre zvieratá tak, aby nám mohli robiť spoločnosť, aby mali voľný pohyb po dome, výbeh na trávičku do záhradky a zároveň aby mali svoje súkromie keď to potrebujú v čase pôrodu a odchovávania mačiatok. Ten, kto doma už zvieratko má, určite vie, že mu je potrebné vytvoriť ideálne životné podmienky. Tak sa začalo s prerábaním – búraním, murovaním a prispôsobovaním nášho domu, aby si tu našli svoje pokojné miesto.

Zaregistrovali sme sa v SZCH a pod patronátom skúsenej chovateľky, medzinárodnej rozhodkyne pani Kataríny Bálikovej zo žilinského klubu sa nám v celku úspešne darí pretĺkať chovateľskými povinnosťami, výstavami. V pani Kataríne Bálikovej sme našli aj výbornú poradkyňu chovu pre naše mačiatka. O zdravie našich zverencov sa stará pán doktor MVDr. Ľubomír Kaprálik. Dozerá, aby všetky zvieratá mali správne vakcinácie, vystavuje mačiatkam medzinárodné pasy, čipuje a pred výstavami skontroluje ich zdravie. Všetky mačičky prešli testovaním, aby sa v chove vylúčili prípadné zákerné mačacie choroby, ktoré by mohli ohroziť odchov mačiatok. Krmivo sa snažíme vyberať čo najkvalitnejšie, mačkám doprajeme kvalitné granule, tiež im pripravujeme  domáce mäsovo-zeleninové konzervy.  Keďže som do sveta „mačkárov“ vstúpila ako nováčik a absolútne neskúsená, učím sa na vlastných chybách a prežívam krásne, ale aj smutné zážitky s našimi mačacími spoločníkmi.

Postupne ich prehodnocujem a spracovávam do písomnej podoby s úmyslom ich  poskytnúť budúcim nádejným chovateľom, ktorým by mohli pomôcť.

Ísť späť

Komentáre

Pridať komentár