Mačky a kocúry Devon Rex

CH Cyprián Mystery Fortuna (zvaný Leo), DRX n 21 33

Majiteľka Michaela Decsi, si od nás odniesla kocúrika v roku 2014, aby v rodinke s deťmi robil spoločnosť aj ich devonke - kastrátke. Keďže Leo zvláda svoje hormóny vďaka výborným podmienkam aké mu dala jeho rodinka a nebola nutná kastrácia, rozhodli sme sa ho zapojiť  do našich chovateľských aktivít. 

Čiernostrieborný kresbový kocúr s modrými očami a rovnako nádhernou  vlnitou srsťou prebral úlohu plemenitby v našej chovateľskej stanici Mystery Fortuna.

Sme na neho hrdí, pretože je zástupcom už tretej línie našich odchovov mačičiek Devon rex. Je potomok nášho prvého kocúra, narodeného v roku 2009 na Ukrajine a mačičky z nášho odchovu -  čiernej Vandy. Vanda je potomok čierneho kocúra Napoleona, narodeného tiež v roku 2009 z Talianska a mačičky Greisy Sinuhet z Čiech, narodenej tiež v roku 2009. Všetci priniesli do chovu pekný výraz, velikánske oči v rôznych farbách,  siamský a tonkynský gén modrých očí a aj môj vytúžený "čokoládový gén". Ale čo je najdôležitejšie, tak výbornú povahu, ktorú bude prenášať na svoje potomstvo. To nám dovoľuje odporúčať naše odchovy Devon rex aj na účely felinoterapie (viac o felinoterapii si môžete prečítať v sekcii "zaujímavosti z mačacieho sveta" pod článkom Felinoterapia aj s našimi mačičkami). 

V galérii môžete vidieť fotografie Leových predkov.

 

IC Argus Egoza.RU, DRX e (dovoz Rusko)

Kocúr krémovej farby s výraznými žltými očami, veľkými ušami a s výbornou povahou je najnovší prírastok v našej chovateľskej stanici. Priletel k nám až z Ruska z chovateľskej stanice Egoza. Nevybrali sme si ho len pre jeho super líniu, ale očarila nás jeho krásna svetlá farba, nezvyčajná žltá farba očí, mohutná "chlapská" postava a predpoklad kvalitnej srsti. 

CH UA*TWIN STAR Laura, DRX f 21 32 (dovoz Ukrajina)

Modrooká, kresbová, čiernokorytnačinová mačička Laura z chovateľskej stanice Twin Star pre nás predstavuje mačku moderného devona. Krásna vlnitá srsť, veľké oči a jej zaujímavé sfarbenie nám dáva dobrý predpoklad, že zo spojenia s niektorým našim kocúrom sa budú rodiť mačiatka zaujímavé v type a farbe. Laure, rovnako ako Kláre, sa tiež darí na medzinárodných výstavách mačiek. Svoju výstavnú kariéru začala tiež nomináciou do BIS a tak dostala možnosť zúčastniť sa na Svetovej výstave mačiek, ktorá bude najbližšie v Rakúsku.  

CH GREAT ELF of BETTYNA, DRX g 24 (dovoz Ukrajina)

Modrokrémové korytnačinové mačiatko s kresbou nás očarilo na fotkách "mačkárskeho" priateľa z FB. Aj keď sme už neplánovali rozšírenie nášho chovu, Bettynka, z chovateľkej stanice Great Elf od tej chvíle patrila nám. Veríme, že "modrá je dobrá" a že prinesie do nášho červeno-korytnačinového sveta farieb aj kúsok ochladenia modrou. Výstavnú kariéru začala tiež nomináciou do BIS, to dávalo predpoklad, že z Bettynky vyrastie krásna devonka. 

ISKRA'S Susanna, DRX b 22 (dovoz Rusko)

Keďže mačiek v dome je vždy málo, pribudla do našej rodiny mačička s mojou vysnívanou čokoládovou farbou. Veľa krát za ňu ďakujeme Elene Sakharovej z Ruska, pretože nám zverila jeden z jej najkrásnejších chovateľských klenotov.