Mačky a kocúry Devon Rex

Krásne čokoládky z Ruska - IC Iskra´S Susanna a CH Iskra´S Choco Radosty

Keďže mačiek v dome je vždy málo, pribudli do našej rodiny mačičky s mojou vysnívanou čokoládovou farbou,  Susanna a Choco Radosty. Veľa krát za tieto čokoládové krásky  ďakujeme Elene Sakharovej z Ruska, pretože nám zverila tieto krásky. 

IC UA*TWIN STAR Laura, DRX f 21 32 (dovoz Ukrajina)

Modrooká, kresbová, čiernokorytnačinová mačička Laura z chovateľskej stanice Twin Star pre nás predstavuje mačku moderného devona. Krásna vlnitá srsť, veľké oči a jej zaujímavé sfarbenie nám dáva dobrý predpoklad, že zo spojenia s niektorým našim kocúrom sa budú rodiť mačiatka zaujímavé v type a farbe.  Svoju výstavnú kariéru začala  nomináciou do BIS a tak dostala možnosť zúčastniť sa na Svetovej výstave mačiek v Rakúsku.   . Dnes sa pýši titulom INTERCHAMPION. 

        Je to už 10 rokov, ako sa venujeme plemenitbe Devon rex mačičiek. V nich sa odráža naša trplezlivá práca na šlachtení tohto plemena, aby vyhovovalo krytériám nielen exteriérovým, ale aby mačiatka boli výnimočné aj svojou povahou.  Preto sme si na tento čas vybrali pre naše budúce mačiatka kocúrov z nášho odchovu. Nádejní oteckovia našich mačiatok sú Leo Mystery Fortuna  a  Gordon Blue Mystery Fortuna. Leo je champion krásy a Gordon získava prvé certifikáty na medzinárodných výstavách mačiek. . 

 

CHampión Cyprián Mystery Fortuna (zvaný Leo), DRX n 21 33

 

Majiteľka Michaela Decsi, si od nás odniesla kocúrika v roku 2014, aby v rodinke s deťmi robil spoločnosť aj ich devonke - kastrátke. Keďže Leo zvláda svoje hormóny vďaka výborným podmienkam aké mu dala jeho rodinka a nebola nutná kastrácia, rozhodli sme sa ho zapojiť  do našich chovateľských aktivít. 

Čiernostrieborný kresbový kocúr s modrými očami a rovnako nádhernou  vlnitou srsťou prebral úlohu plemenitby v našej chovateľskej stanici Mystery Fortuna.

Sme na neho hrdí, pretože je zástupcom už tretej línie našich odchovov mačičiek Devon rex. Je potomok nášho prvého kocúra, narodeného v roku 2009 na Ukrajine a mačičky z nášho odchovu -  čiernej Vandy. Vanda je potomok čierneho kocúra Napoleona, narodeného tiež v roku 2009 z Talianska a mačičky Greisy Sinuhet z Čiech, narodenej tiež v roku 2009. Všetci priniesli do chovu pekný výraz, velikánske oči v rôznych farbách,  siamský a tonkynský gén modrých očí a aj môj vytúžený "čokoládový gén". Ale čo je najdôležitejšie, tak výbornú povahu, ktorú bude prenášať na svoje potomstvo. To nám dovoľuje odporúčať naše odchovy Devon rex aj na účely felinoterapie (viac o felinoterapii si môžete prečítať v sekcii "zaujímavosti z mačacieho sveta" pod článkom Felinoterapia aj s našimi mačičkami). 

V galérii môžete vidieť fotografie Leových predkov. (klik na obrázok)

 

Gordon Blue a Gabriela Mystery Fortuna

Keďže druhý vrh Susanny a Argusa nás očaril, hneď dvaja súrodenci, mačička Gabriela a kocúrik Gordon Blue ostali doma so zámerom odchovu mačiatok na tejto línii. A tak kocúr z Ruska, IC Argus Egoza je už dnes šťastný kastrát. Na svoje potomstvo preniesol dobré zdravie, výbornú povahu, krásnu srsť, veľké uši a oči, tiež "čokoládový" gén, Verím, že to čo bolo najlepšie v ňom, bude pokračovať v línii u Gabrielky a Gordona.  

Sme v nádeji, že sa pre nás niekde na svete narodí kocúrik, ktorý nás očarí a získame ho pre naše chovateľské zámery. A to je v prvom rade zdravie potomstva,  docielenie čokoládovej farby, zlepšenie postavenia uší na hlave, perfektný stop,  nie príliš dlhý nos .....  Tiež aby sme pokračovali v našich prednostiach ako je krásna srsť a super veľké oči a uši ......  :)   Ale aby sme neboli príliš neskromní, pretože chovatelia plemena Devon rex vedia, ako je ťažké docieliť absolutne prerfektného zástupcu tohto plemena, tak by nám stačilo skromnejšie - docieliť len :

 zdravie potomstva,  docielenie čokoládovej farby, zlepšenie postavenia uší na hlave, perfektný stop,  nie príliš dlhý nos .....  Tiež aby sme pokračovali v našich prednostiach ako je krásna srsť a super veľké oči a uši ......  :)  :)  :)