Mystery Fortuna - zážitky a príbehy

Registrované, či neregistrované chovateľstvo a vidina zárobku z predaných odchovov

Ak chov zvierat a jeho rozmnožovanie robí ľuďom radosť, o svoje zvieratá sa starajú s láskou, napĺňa im to život, je to vydaná energia, urobená práca a za prácu patrí pláca a koláče. Odchov zvierat a následne pláca za ne je veľmi ťažký chlebík. Kto by sa chcel spoľahnúť, že chovateľstvo drobných ušľachtilých zvierat ho uživí, môže byť sklamaný. To, že jeho mačka, či sučka porodí  hŕbu mláďat ešte neznamená, že ich v pohode v zdraví odchová a získa za ne „krásne“ peniažky. Chovateľ sa dáva na riskantnú cestu, pretože musí investovať nemalé prostriedky a to dopredu nevie, či neurobí nejakú skazonosnú chybu a krásny sen o zárobku sa rozplynie. Samozrejme ak nám stačí byť odmeňovaní len na duchovnej úrovni,  musíme mať dostatok finančných prostriedkov. Je potrebné zabezpečiť mačiatkam kvalitné krmivo,  čistotu okolo nich, veterinárnu starostlivosť, dokázať to zaplatiť.

To že som pre niektorých inakšia a možno niekto nepochopí, že aj pohľad na šantiace drobce ma robí šťastnou, to mi nevadí. Verím, že ak človek robí akúkoľvek prácu s láskou, bude za ňu odmenený. Verím, že práve v chove mačiek funguje niečo medzi nebom a zemou, kde nespútaná, slobodná mačka odmení človeka len za pravú lásku a starostlivosť a že každý kto ju chce oklamať si to právom odskáče. Preto sa v chove mačiek sklamali množitelia, výkupcovia, priekupníci zvierat.

Všeobecne našťastie platí že „ na mačkách nezarobíš“. Preto milujte svoje zvieratá v prvom rade bezúhonne a ak budete mať šťastie, tak sa vám odmenia možno aj podľa vašich hodnôt.

Ísť späť

Komentáre

Pridať komentár